W miejscowości Hutki-Kanki odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na linii startu stanęli piątek zawodnicy reprezentujący służby mundurowe z całego kraju.
Obecna też była reprezentacja z tarnogórskiej komendy. Mistrzostwa organizowane są na znak pamięci o sierżancie Grzegorzu Załodze, który w 2003 roku postrzelony zginął na służbie.
Ogólnopolskie Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. W piątek na linii startu dziewiętnasty raz stanęli reprezentanci służb mundurowych. Zawodnicy przyjechali do miejscowości Hutki Kanki z całego kraju, aby w sportowy sposób oddać cześć policjantowi, który 2003 roku został śmiertelnie postrzelony na służbie.
Organizatorem biegu był Wydział Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, przy współudziale Urzędu Miasta i Gminy w Łazach oraz Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Województwa Śląskiego w Katowicach.
W biegu z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach wystartowali młodszy aspirant Jacek Mężyk i aspirant sztabowa Agnieszka Bereza z Wydziału Prewencji, aspirant sztabowy Tomasz Ulatowski z Wydziału Ruchu Drogowego i młodszy aspirant Łukasz Tkocz z Zespołu Techniki Kryminalistycznej.
Impreza przebiegła w sportowej atmosferze i cieszyła się dużym uznaniem ze strony uczestniczących w niej zawodników.
Sierż. Grzegorz Załoga 10 sierpnia 2003 roku, będąc w służbie, podjął interwencję wobec dwóch sprawców najścia na mieszkanie i rozboju na jego właścicielu. W czasie pościgu za przestępcami, w następstwie użycia przez nich broni palnej, został śmiertelnie postrzelony. Grzegorz Załoga został pośmiertnie mianowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na stopień sierżanta oraz odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność. Ówczesny Komendant Główny Policji, gen. insp. Leszek Szreder, uhonorował sierż. Grzegorza Załogę wpisem do Księgi Pamięci i umieszczeniem jego nazwiska na Tablicy Pamięci Komendy Głównej Policji.