W ramach projektowanych prac ocieplenie i podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej obejmie 84 mieszkania. To – oprócz oszczędności w kosztach ogrzewania – oznacza, że z miasta zniknie około 70 pieców węglowych.

Projektowane właśnie prace obejmą budynki wielorodzinne przy ul. Karola Miarki 5 i 13, Jana III Sobieskiego  20 i 21 oraz Odrodzenia 3-5-7-9. Kilka z nich to obiekty zabytkowe, kolejne to mające kilkadziesiąt lat bloki wielorodzinne.

Niektóre, jak Miarki 13 przeszły już remont zabytkowej elewacji, inne przejdą dzięki planowanym pracom gruntowne remonty obejmujące naprawę i docieplenie dachów czy wymianę stolarki okiennej.

Wszystkie podłączone zostaną do sieci ciepłowniczej a to oznacza likwidację kolejnych „kopciuchów”. W tym roku powstaną projekty modernizacji, realizacja wartej wg szacunków około 5 mln zł inwestycji to kwestia roku przyszłego.

Przypominamy, że planowane obecnie prace to ciąg dalszy termomodernizacji miejskich budynków: najpierw docieplone zostały prawie wszystkie miejskie szkoły i przedszkola oraz inne urzędowe budynki, z początkiem ubiegłego roku do sieci ciepłowniczej podłączono 43 lokali umiejscowionych w budynkach przy ul. Wyspiańskiego 17, Mickiewicza 24 i Cebuli 20.

Obecnie podobne prace kończą się przy Bytomskiej 9 i 13 oraz Wyspiańskiego 22.

Get in Touch

Get in Touch